Fuji-Q Highland — один з най-най парків розваг у Японії! Мій досвід і поради

Лют 21, 2018 | Подорожі

Щоб описати цей парк, можна вжити багато різних най: найбільш захопливий, найпопулярніший, найкрутіший, найстрашніший…!

У цій статті я розповім про мій досвід у цьому парку розваг 😛

Трошки вступу. У Японії є дуже багато парків розваг! Настільки, що в університеті був професор, який спеціалізувався саме на тій темі, і вів курс “Парки розваг у Японії”. (Це був предмет на вибір, і отримати з нього хорошу оцінку було дуже легко, та ще й тема така :D)

На тому курсі у нас були такі теми: “Парки розваг для сімей”, “Парки розваг для побачень”, “Тематичні парки розваг”… Ну ви вловили суть 🙂

Багато з цих парків — світового рівня, так би мовити, і конкурують з іншими, у кого найшвидша гірка, у кого найвища, у кого найшвидше розганяється, і тому подібне. 

Ну тобто це реально зовсім інший світ — щось, чого в Україні немає!


(Ліричний відступ: люблю водити японців/коучсерферів, яких приймаю, у львівський парк культури — бо після Японії зрозуміла, що це повний винос мозгу і шок 😀 спробуйте якось!)

Тож я запалилася відвідати один з цих парків розваг — один неподалік від Кітакюшю пішов мені так непогано, хоча казали, що він старенький і взагалі бе.

І ось я вибралася у один з топових у Японії — Fuji-Q Highland, або Фуджі-кю Хайрандо, якщо японською 🙂

Він знаходиться за дві години від Токіо. Тобто виходить така собі вилазка на день. 

Найпопулярніший pass/квиток туди — це на цілий день, з необмеженими катаннями. Зазвичай всі купують такий квиток, де вже все входить, катаєшся на чому хочеш і більше ні за що не платиш. Коштує він в районі 50 доларів.
Інакше треба платити і за вхід, і за кожен атракціон окремо.

Сам парк розваг, як заведено у всіх нормальних розвинених країнах, знаходиться на закритій території, за вхід на яку треба платити. На тій ж території знаходяться і якісь ресторани (щось таке), щоб пообідати.

Щодо самих атракціонів.

Серед найвідоміших:

 • Фуджіяма — з самого початку десь хвилину повільно підіймається на висоту 79 м, так що ви бачите лише небо, потім на вершині затримується на кілька секунд перед видом на гору Фуджі, а тоді… жара на кілька хвилин (довше, ніж у більшості атракціонів!), зі швидкістю до 130 км/год! 

 

 • Такабішя (мій улюблений) — якщо пам‘ять не підводить, мерша частина атракціону — у суцільній темноті, а згодом — вільне падіння від градусом 121 градус. (Особисто я б сама не зрозуміла, що це означає, але гляньте на фото!)
Фото із сайту https://fujiqhighland.wordpress.com, де є багато інформації про цей парк розваг (англійською)
 • Додонпа — вилітає просто як ракета: за 1,6 секунди розганяється до 180 км/год! Натомість, все дуже скоро закінчується — сам “політ” триває менше хвилини…
 

 • Ееджянайка — чесно, я на цей не наважилася… Там, таке враження, що обертається все і у всі сторони, а самі сидіння наче підвішені зверху і під ногами нічого немає~ Ну і вже стандартна швидкість в районі 120 км/год.

 

Фото із сайту http://www.fujiq.jp/attraction/special/eejanaika/

Приїхавши туди, з зрозуміла, що трошки переоцінила себе, і що це… ну не зовсім для мене…

По-перше, до кожного атракціону була черга 2 години мінімум. 2 години!!! 2 години стояти у живій черзі, на ногах, в очікуванні чогось класно-страшного, а іноді чекати, дивлячись на відео з застереженнями, кому не можна кататися на тих атракціонах. І ти такий стоїш, і думаєш-гадаєш, чи нема у тебе нічого з згаданого у тому відео…

Можливо, я за 2 години чекання перегоріла, а можливо на фоні 2 годин чекання іноді 2 хвилини самого катання взагалі пролітали зі швидкістю світла…

Ще одна штука — за чергою взагалі не видно, що за атракціон, а для мене було важливим, щоб на плечах був якийсь ремінь безпеки у сидінні. Або хоча би були високі сидіння! Але коли я прочекала всю чергу на один атракціон і побачила, що там сидіння по плече, а ремінця на пояс немає, і бокових стінок у сидіннях немає, я трошки не стрималася…

Після 3х атракціонів я вже була ніяка (а це 6 годин!), і мені не хотілося вже нічого…

Черга на кілька поверхів… Буває, треба чекати більше 3ьох годин! o_O
Тож, виходячи зі свого досвіду, можу дати кілька порад, якщо ви збиреєтеся у цей парк атракціонів:

1. Впевніться, що ви таке любите, і на такому рівні! Це важливо!

Я окей зі швидкістю, і кутами такими, що ти паралельно до землі і падаєш вниз, і крутишся вниз головою, і в темноті — все окей, якщо я надійно пристребнута.
У цьому парку у вас така впевненість не завжди є.
Також, впевніться, що вас так просто не укачує, бо інакше ви навряд чи насолодитеся тими атракціонами.

2. Плануйте все наперед!

Особисто я приїхала, а тоді почала розбиратися, які є атракціони і де вони розташовані, та на яких я хочу покататися. І із-за цього я втратила багато часу. Тому що треба так-во: залетів з відкриттям, і зразу зайняв чергу!Варто, можливо, також вивчити карту з атракціонами.

Ще кажуть, що є щось на кшталт Priority Pass — але його можна дістати лише на території парку, і в обмеженій кількості. Вони допоможуть вам зменшити чергу з 2х годин до 5-10 хвилин. На кожен атракціон треба окремий такий квиток, і у ньому вказується часовий проміжок (по годині) і назва атракціону, і коштує в районі 10 доларів (це не з мого досвіду :Р)

3. Їдьте та координуйтеся з друзями

Там випадково ми зустріли своїх одногрупників — і протягнули їх у свою чергу 😛
Ну чесно, не дуже бачила, щоб хтось ще так робив — але все окей, ніхто нічого не сказав (так наші друзі зекономили годину, але все одно ще годину треба було чекати…)

4. Запасіться водою та якоюсь їжею

Якщо ви бюджетні туристи. Щоб ви розуміли: безкоштовної води немає, а вода у пляшках з автоматів у 2 рази дорожча, так само як і, напевно, їжа.

Вже така ніяка після тих всіх черг…
Бюджет:

Квиток вхід + необмеженні катання 5700¥ (залежно від курсу – в районі 53$)
Поїзд/автобус в одну сторону — від 2000¥

Якщо купувати автобус і квиток разом, можна зекономити — вийде в районі 7700¥

+ їжа, вода
+ якщо ви не хочете стояти у чергах, тоді швидкий пропуск 


Якщо підсумувати: я справді можу порекомендувати цей парк для тих, хто любить адреналін! Він реально крутий! 

І ще одне: черги реально добивають морально… Дивлячить назад, думаю, що як вже туди їхати, то краще купити швидкий пропуск і не економити на тому…

1 Коментар

 1. Аня

  Дякую!

  В Діснейленді майже так само – всюди черги. І теж є пріоріті пасс, але я вже забула як та схема працює. Здається теж якесь часове обмеження

  Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.