Цікаві факти про Японію

Лют 17, 2018

Я впевнена, що у кожного з вас є певне уявлення про Японію.
У цій статті я пропоную доповнити це уявлення деякими фактами та цифрами.

Пишіть у коментарях, скільки з них Ви знали, а скільки з них Ви почули вперше! 🙂

Поїхали!

1. Населення Японії — 127 млн, однак трохи більше половини з них живе у трьох метрополійних територіях (великі міста з околицями, населення яких їздить на роботу до основних міст): 37 млн у Токіо, майже 20 млн у метрополії Осаки-Кіото-Кобе та 9 млн у Наґої.

До речі, 73% території Японії — це гори і ліси, які не придатні для життя, землеробства або індустрії.

2. У Японії дуже стрімко розвивався туризм: з 10 млн туристів у 2013 р. — до майже 32 млн. у 2019. Здебільшого це відбулося завдяки збільшенню кількості туристів з навколишніх країн Азії, особливо з Південної Кореї та Китаю (половина всіх туристів з цих двох країн). До речі, мета у 2020 році була 40 млн туристів.

3. Японія займає одне з найвищих місць у світі за кількість велосипедів на людину. Велосипед як спосіб пересування дуже поширений у Японії. В той же час, Японія не відстає у рейтингу кількості автомобілей на особу: на десяток людей у Японії припадає 5,9 машин. При тому, у цій країні є доволі розгалужена мережа залізниць, а також швидкісний поїзд Шінкансен, який розвиває швидкість до 320 км/год. Який вид транспорту найпоширеніший — залежить від місцевості.

До речі, хайвеї у Японії платні. Наприклад, щоб проїхати хайвеєм з Токіо до Осаки (500 км) треба буде викласти від 90$ (якщо ви не маєте спеціального пристрою/ пропуску — 130$).

 

Карта залізничних шляхів у Токіо та околицях

4. Зарплата японця після університету — у середньому на рівні 1850$ і поступово зростає (після магістратури – 2150$). У японців все ще прийнято все життя бути відданим лише одній компанії, а якщо звільнитися і піти на роботу у іншу компанію — то треба починати все заново: з найнижчої посади і з мінімальної зарплати.

Тому, компанії наймають на роботу лише раз на рік — і цей процес займає майже цілий рік для студентів. До закінчення університету студенти вже мають місце роботи/ компанію, і зразу йдуть працювати.

5. Компанія наймає працівників не на конкретну посаду, тому спеціальність не стільки важлива, як важливий рівень твого університету. Саме тому багато вирішується після школи: важливо поступити у престижний (зазвичай державний) університет. У компанії зміст роботи мінятиметься кожні кілька років.

Вступна церемонія (або щось на зразок того…)

6. Традиційно, і ще досі, фінансами у японській сім‘ї займається жінка. Чоловік приносить зарплату додому, віддає усе жінці, а жінка вже виділяє йому кишенькові гроші на свій розсуд 😀 За статистикою, у близько 65% сімей (після народження дитини) жінка розпоряджається фінансами, і лише у чверті сімей – чоловік.

7. Проблеми сучасного японського суспільства: пізні шлюби, низька народжуваність, і старіння наслення. Японці доволі пізно одружуються: чоловіки в середньому в 31 рік, а жінки — 29.4. Окрім пізніх шлюбів у Японії є і інші серйозні суспільні проблеми: старіння населення (станом на вересень 2020 року 28% населення — за 65 років, а до 2060 прогнозується зрости до 38%), низька народжуваність (1.36 на жінку станом на 2019 рік; до речі для підтримання населення цей показник має бути на рівні 2,07-08). Із-за цього всього прогнозується, що населення Японії до 2060 р. зменшиться до 86 млн.

8. Кожний третій шлюб у Японії розпадається (так само як у Західній Україні). Якщо глянути лише на шлюби японців з іноземцями – то розпадаються 2 з 3-ьох (так само як у Східній Україні). До речі, 18% усіх розлучень — через зраду чоловіка (це друга причина; перша — не співпали характерами). 

Цікаво, що традиційно одна зрада не може бути причиною для розлучення. Хоча все-таки останнім часом більшає випадків, що визнають розлучення і лише через одну зраду. 

>p.s. Кількість шлюбів японців з іноземцями — 3,3% від загальної кількості 😀

9. У Японії нижчий рівень самогубств, ніж в Україні: 18,5 випадків на 100,000 осіб проти 22,4. 

10. У Японії все ще є смертна кара. Наприклад, у 2017 стратили чотирьох людей. Зазвичай страту дають за кілька вбивств, але якщо вбивство дуже жорстоке — то можуть і за одне стратити. На кінець 2017 року ще 123 людини чекають своєї страти. До речі, лише 9% японців підтримують скасування смертної кари. 

11. У Японії є така штука як “смерть від перевтоми” на роботі: частково тому, що японці працюють багато і віддано, через тиск роботодавця etc, а частково тому, що японці люблять все називати. Однак для більшості японців робота все-таки є пріоритетом.

12. У Японії настільки безпечно, що можна не закривати свої домівки у деяких районах (я особисто знаю людей, які так роблять!). Знайдені речі та гроші несуть у поліцію або вертають власнику, крадіжок та вбивств — мало (статистика по вбивствах на 100 тис осіб станом на 2015 р: Японія — 0.31, Німеччина — 0.85, Україна — 4.36, Росія — 11.31).

1 Коментар

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.