Корисні ресурси для вивчення японської мови

Японська мова | 0 коментарів

У цій статті я зібрала корисні додаткові ресурси для практики під час вивчення японської мови для різних рівнів, посортовані по відповідних категоріях. Цей список не є вичерпним, звичайно, і можливо буде оновлюватися. Моя основна мета – це дати вам додаткові ідеї для практики японської та її включення у ваше повсякденне життя.
Якщо ж вам потрібна допомога у вивченні японської мови, в тому числі консультація – то можете зі мною сконтактуватися на цій сторінці.

1. Вебсайти

2. Подкасти
3. Youtube-канали

4. Instagram та Facebook сторінки

5. Застосунки

①Вебсайти
Lorenzi’s Jisho
Це просто бомбезний японсько-англійський словник з дуже інтуїтивним дизайном та кучою різних фішок, яких немає у інших словниках. Наприклад, тут можна перевірити наголос у слові, наскільки слово є вживаним, а також подивитися, як утворилася та чи інша відмінювана форма (наприклад 食べさせられない). Сам пошук можна фільтрувати, використовуючи різні хештеги, в тому числі по рівнях JLPT. Одним словом, круто!

Steven Kraft’s Japanese Project
Сайт для практики відмінювання різних форм дієслів, прикметників, лічильних суфіксів, чисел, хіраґани та катакани, перехідних і неперехідних дієслів etc. Справжній скарб, оскільки сайт побудований так, щоб ваша практика відчувалася якомога більш ненапряжною – один клік і перед вами питання, відповідь можна дізнати одразу, а додаткові налаштування розташовані одразу на сторінці з питаннями, тож їх можна редагувати по ходу.
 може бути емоційно виснажливою для емоційних людей, які схильні співчувати героям

Japanese Conjugation Practice
Ще один сайт для практики відмінювання дієслів та прикметників, побудований за схожим принципом як і попередній. У налаштуваннях можна обрати бажані форми та частини мови. Під словами є переклад англійською та надписано читання.

アニメ・マンガの日本語 Japanese in Anime & Manga
Сайт, присвячений японській мові з аніме і манги, очевидно 😀 Тут ви знайдете фрази/слова/граматичні особливості різних героїв та у різних жанрах/сценах, а також тести на знання цих слів. Для використання сайту є необхідним знання англійської мови (або іспанської/французької/корейської/китайської :D)

Nihongo Tadoku Library
Nihongo Tadoku – це громадська організація, яка пропагує читання книжок серед тих, хто вивчає японську. Власне 多読 (tadoku) означає “читати багато”. Окрім виданих серій адаптованих книжок, які можна придбати, на сайті можна знайти багато безкоштовних історій, які можна читати від майже нульового рівня.

NHK News Web Easy
Сайт, де можна читати новини, написані простою японською. Читання ієрогліфів також надписане, однак це можна вимкнути. Також можна прослухати аудіо новин. Контент цього сайту можна знайти у багатьох застосунках також.

Sōseki Project
Якщо ви б хотіли читати японську літературу у оригіналі, однак вас зупиняє трудоємкість самого процесу (кажу зі свого досвіду), то цей сайт для вас буде справжнім скарбом. Тут ви знайдете літературні твори одного з найвидатніших японських письменників Нацуме Сосекі, разом з надписом кожного ієрогліфа, з перекладом майже кожного слова (англійською), та з аудіо. Твори розбиті на маленькі шматочки, що теж дуже допомагає почати читати/слухати без особливої моральної підготовки. Також можна скачати pdf- та mp3-файли цих творів з надписаними ієрогліфами чи без, а також англійський переклад.

Test.jp
Якщо вам подобається проходити різні психологічні тести, а ваша японська на середньому і вище рівні, то вам може сподобатися цей вебсайт. Тут ви знайдете тести у різних категоріях, наприклад, спілкування, лідерство etc. Більшість тестів є безкоштовними, а для отримання результату треба ввести свій емейл (повідомлення стверджує, що ваш емейл буде використано лише для надсилання результату).

②Подкасти

У цьому розділі зібрані здебільшого навчальні подкасти, які ведуть викладачі японської, без використання інших мов. (Тим не менше, ведучі подкастів вживають більш “справжню” японську, аніж у підручниках, тобто вона є ближчою до японської, якою японці говорять у повсякденному житті, тому це чудова практика.
) Ці подкасти зазвичай доступні на багатьох платформах, в тому числі Spotify, Apple podcasts etc, а також у Google podcasts.

Подкасти, націлені для японців, можна знайти у застосунку Voicy, на сайті www.radiojapan.org тощо. Для цих подкастів зазвичай потрібно володіти японською на високому рівні.

Japanese podcast for beginners (Nihongo con Teppei)
Рівень: початковий
Скрипт: немає
Цей подкаст більше схожий на короткі аудіо-випуски (3-4 хвилини), які виходять кожні три дні. Ведучий чоловік у випусках говорить на різні теми (тобто, не вчить граматику чи щось таке). Японська цього подкасту у ввічливому стилі, але повільна, ведучий перефразовує для кращого розуміння. Цей подкаст – це чудова нагода для початківців почати звикати до НЕвідшліфованої японської (на противагу японській, з якою ви стикаєтеся у підручниках).

Nihongo con Teppei Z
Рівень: середній
Скрипт: немає
Я вже згадувала про подкаст Теппей-сана для початківців, однак у нього є ще кілька подкастів (хоча в темі я згадала лише один, а посилання на його сайт). Теми цього подкасту також найрізноманітніші – наприклад, про розумних людей, про розвиток, про уяву… Однак він багато згадує про лєві штуки, щось з його життя etc., тому можна багато дізнатися про життя в Японії 😀 Також у нього є випуск #32おすすめの日本語ポッドキャストについて! Рекомендую! Прикольний чувак 🙂 Особисто у мене він викликає посмішку ^^

Japanese Swotter – Speaking Drill + Shadowing
Рівень: початковий, середній
Скрипт: доступний для підписників на Patreon
Ведуча цього подкасту (як і я) є великою прихильницею техніки shadowing у вивченні іноземної мови (про цю техніку я детальніше розповідала у цій статті), за допомогою якої можна покращити своє мовлення. Для багатьох ця техніка може здатися складною на початках, тож ведуча намагається зробити цей процес простішим. Випуски цього подкасту є фактично набором речень на певну тему або для певної ситуації, між якими є пауза, щоб ви встигли повторити речення 🙂 Випуски поділені за багатьма рівнями, з системою цих рівнів можна ознайомитися на вебсайті подкасту. 

Nihongo SWiTCH
Рівень: середній
Скрипт: є + відео із сприптом на Youtube 
Подкаст викладачки японської Іку Ямамото, у якому вона здебільшого детально розповідає про значення та використання різних цікавих слів та фраз – багато з них часто вживаються у розмові між японцями, однак підручники та інші матеріали менше звертають на них увагу. Тож цей подкаст – це чудова нагода збагатити свій словниковий запас. Час від часу бувають також випуски на тему культури, спілкування чи вивчення японської.

The Real Japanese Podcast
Рівень: середній, високий
Скрипт: є на сайті, також є відео на Youtube із субтитрами кількома мовами 
У цьому подкасті ведуча Харука-сан говорить на найрізноманітніші теми, наприклад, фобії, алергії, природні стихії etc (тобто не вчить ніяку граматику чи слова). У назві кожного випуску зазначено рівень японської (за системою JLPT), від N3 до N1. Окрім всього, Харука-сан дуже красива, тож обов’язково гляньте її випуски з відео на Youtube ^^

けんと レイディオ Channel
Рівень: середній, високий
Скрипт: немає
Ведучими цього подкасту є тато і його 5-річний син. Японська з уст дитини – це вже дуже мило (у тата теж дуже класний голос), але і самі випуски є ненапряжними в плані змісту, тож багато розповідати не буду – просто послухайте самі!

③Youtube-канали

Як і у випадку з подкастами, тут преставлені здебільшого навчальні канали, орієнтовані на тих, хто вивчає японську.
Якщо ж говорити про ютуб-канали, орієнтовані на японців, то так як і з подкасти, зазвичай для цього буде потрібна японська високого рівня. Японці у відео на ютубі дуже часто використовують начитку від роботів, або ж говорять дуже швидко (наприклад, ось один з найпопулярніших освітніх каналів), а також часто нам є незрозумілими через надіграність або те, що японці називають テンション.

Miku Real Japanese
Це мабуть один з моїх улюблених навчальних каналів, в якому можна знайти найрізноманітніші відео, здебільшого для початківців та середнього рівня. Окрім традиційних граматичних відео (дуже зрозумілих, з мільйонами прикладів і часто англійською мовою), тут також можна знайти розмови з гостями на різні теми, прогулянки по містах, поєднаних з практикою ієрогліфів навколо, висвітлення поширених помилок неприродньої японської (наприклад, про вживання あなた). До того ж, Міку-сенсей дуже приємна людина, і її відео також дуже приємно дивитися.

neko sensei
Ще один чудовий канал особливо для початкового та перед-середнього рівня, за допомогою якого можна класно закріпити основні граматичні конструкції (наприклад, відео у цьому списку). У своїх відео Неко-сенсей дає глядачам час самим побудувати речення. Також у неї є список відео, де вона пропонує вчити японську по піснях та детально розбирає слова.

Comprehensible Japanese
Це також чудовий канал для нульового, початкового та середнього рівня. Юкі-сенсей розповідає історії повністю японською мовою, одночасно ілюструючи, про що йдеться. Так, вона малює простенькі, але дуже милі зображення маркером, щоб допомогти вам зрозуміти історію без перекладу на іншу мову 🙂

MINA LUNA JAPANESE
Канал двох дівчат, де вони знайомлять глядачів з японською культурою. Відео буде зрозуміле для початково-середнього та середнього рівнів, також у відео є доступні субтитри.

日本語 to 旅 〜Nihongo to Tabi〜
Окрім різних граматичних відео для N4-N1 JLPT, тут є список テーマ別日本語, де представлені слова по темах, що дуже корисно.

Ako Nihongo Lessons
На цьому каналі можна знайти відео з граматичними поясненнями, вправами на слухання та ієрогліфами, посортованими по рівнях JLPT, а також подкасти.

Meshclass 日本語
Рівень: середній, високий
На цьому каналі викладачка японської Тедзука-сенсей здебільшого фокусується на іспиті JLPT і рівнях N3-N1. У своїх відео вони розбирає схожі конструкції та схожі слова, однак також є категорія 日本語会話, де вона розповідає про різні корисні фрази.

パーカー / 大学生の日常
Це канал студента (або вже не студента), який показує своє повсякденне життя. Цікаво, як говорять японці не в підручнику? Вам сюди. Рівень – середньо-високий, враховуючи відмінності між розмовною і підручниковою японською.

④Instagram та Facebook сторінки

Для списку Instagram-сторінок рекомендую зайти на мою сторінку @ukiukinihongo та глянути у список моїх підписок.

Takashi’s Japanese Dictionary (Takashionary)
Це Facebook-сторінка, за допомогою якої можна додати дописи з тестами на ієрогліфи та слова, та просто різні цікаві слова у свою стрічку. Найкорисніше буде для середнього рівня і вище.

絵でわかる日本語
Ще одна корисна Facebook-сторінка, у дописах якої можна познайомитися з різними словами, виразами та граматичними конструкціями за допомогою ілюстрацій. Дописи також мають розгорнуті пояснення на сайті. Найкорисніше буде середнього рівня і вище.

⑤Застосунки
Voicy (ボイシー) – 音声プラットフォーム android, iOS
Застосунок-платформа для японських подкастів. Серед моїх улюблених фішок цього застосунку – це приємна мелодія на фоні кожного запису (хоча уявляю, що когось вона може дратувати). Цей застосунок – це також можливість познайомитися з японським дизайном, який зазвичай дуже відрізняється від мінімалістичних дизайнів заходу 😀 Ну і зазначу, що тут звичайні подкасти для японців, і рівень японської тут відповідний – для розуміння треба володіти японському на високому рівні.

IRODORI Practice android, iOS
Irodori – це дуже класний підручник японської для життя в Японії. Відповідно, орієнтується він більше на те, що ви зможете комунікувати чи розуміти під час свого перебування в Японії, аніж на те, які конструкції ви засвоїли. Підручник є у вільному доступі, а ще у ньому дуже багато кольорових зображень (та, японські підручники і кольорові зображення.. я знаю). Окрім підручника, також є онлайн-курс, а також цей застосунок для практики всього-всього, що можна зустріти у книжці.

І наостанок…

Маєте улюблені додаткові ресурси? Поділіться з нами у коментарях ^^

Більше статей:

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.